בדיקת מערכת גילוי עשן

אחת מתקנות מניעת אש אשר מחייבות כל מי שבונה כיום מבנה ציבורי, מסחרי או אחר, זו התקנת מערכת גילוי עשן. מערכת זו אמורה להתריע בפני פריצת שריפה, דליקת או מקרה בו נוצר עשן במקום מסוים במבנה אשר יכול לסכן את הנוכחים בו.

לא פעם אנחנו יכולים לשמוע בתקשורת על מקומות בעולם,  בהם פורצות שריפות ברמות שונות, ובהיעדר מערכת גילוי עשן אפקטיבית, לא ניתן להתריע בפני הנוכחים במקום, מה שמוביל לאסון נרחב. בישראל יש ניסיון רב להימנע ממצב שכזה, בין היתר על ידי התקנת מערכות אלו וכן על ידי בדיקת מערכת גילוי עשן.

בדיקת מערכת גילוי עשן מתבצעת על ידי אנשי מקצוע, הרעיון הוא לוודא שכל אחד מהגלאים, לא רק שהוא מותקן במקום נכון, חשוף ומקום בו מתבצעת פעילות ערה (או פעילות מועטה), אלא שהמערכת גם עובדת באופן סדיר, כלומר מתריעה על פריצות שריפות ברמות שונות. חשוב לומר, שזה לא משנה אם פורצת דליקה של ממש או לחילופין, מישהו מדליק סיגריה, ברגע שניצתת אש, המערכת אמורה להתחיל להתריע על גילוי עשן, ובכך למעשה היא אמורה לגרום לנוכחים במקום להיות ערים לכך.

בדיקת מערכת גילוי עשן, מתבצעת במספר רמות, ראשית, היא מתבצעת הן אחרי התקנתה והן באופן סדיר בביקורות שנערכות במקום. כך אפשר לוודא שאכן המערכת תקינה ואין צורך להחליף אותה.

שנית, בדיקת מערכת גילוי עשן מתבצעת כאשר המטרה היא, לבדוק את מערכת הצופרים וכן אם המערכת מחוברת למצלמות או למחשבים, יש לוודא שגם שם ניתנת התרעה. הרבה פעמים עסקים, משרדים ומבנים אחרים, מחברים את המערכת למחשבים, כך שאם מדובר במבנה גדול אפשר לראות דרך המחשב היכן המערכת החלה לעבוד וכן אם איש במקום, אז המוקד מקבל את ההתרעה ושולח כוח לבדוק מה קרה.

חשוב לבצע בדיקות מערכת גילוי עשן בזמן סביר, לאבחן את הבעיה במידה והיא קיימת ולטפל בה בהקדם. רק כך אפשר לוודא שהמערכת תעבוד בצורה תקינה לאורך זמן.

אם אתם מעוניינים להתקין מערכת גילוי עשן או פריאקשן, אתם מוזמנים לפנות אלינו נור אש, אנחנו מתמחים בהתקנת מערכות גלאי עשן, וכן אנחנו עורכים בדיקת מערכת גילוי עשן על ידי צוות מקצועי שמתמחה בנושא. פנו אלינו עוד היום וקבלו הצעת מחיר אטרקטיבית בנושא.

5 Comments

 1. שלום,
  אם אתם זקוקים לשירותי צביעת דירה בכל הארץ,
  אני ממליצה בחום רב לפנות אל הום פיינט – צביעת דירות מקצועית עם בשירות אישי
  חברת הום פיינט מתמחים בשירותי צביעת דירות/משרדים/חדרי מדרגות ומעניקים שירות מקצועי, זמין ואמין.
  פנו עוד היום לקבלת מידע נוסף – לחצו על הקישור!

 2. ״אדם בתוך עצמו הוא גר״, השתלת שיער היא הרבה פעמים עבור האדם עצמו שעובר את ההשתלה ועבור הדימוי העצמי שלו, כמו שאחת מהמרפאות אוהבים לכתוב ״אנחנו לא מצלמיחים רק שיער, אנחנו מצמיחים ביטחון״. חשוב לזכור זאת כאשר באים לעבור ניתוח.

 3. שוקולד סדנאות
  סטודיו מתוק, סדנאות שוקולד, לכל סוגי האירועים. אצלנו בסטודיו או אצלכם בבית!

Leave a Comment

האימייל לא יוצג באתר.