מערכת סליקה

כשיזם צעיר מחליט להקים עסק, עולות אצלו לא מעט שאלות, על הדרך בה הוא ירצה לנהל את העסק, כיצד הוא ירצה להפעיל אותו, אל מי הוא מכוון את העסק ועוד. אחת השאלות שהוא ישאל את עצמו תהיה, האם הוא רוצה שהלקוחות שלו ישלמו לו במזומן, בכרטיס אשראי או בכל אופציה אחרת שקיימת.

מרבית העסקים היום, גדולים וקטנים, בוחרים להשתמש באופציות של תשלום במזומן ואשראי, זו מתוך הנחה שמרבית הלקוחות שלהם ישלמו להם כך על המוצרים והשירותים השונים שהעסק יספק להם. בזמן שעבור המזומן העסק צריך קופה, הרי שעבור האשראי, העסק צריך מערכת סליקה, שירותים שמאפשרים לבצע את התשלום באשראי, כך שהפרטים של הלקוח והכרטיס שלו, יעברו אל חברת האשראי וזו תוכל לבצע את החיוב.

הרעיון הוא מאוד פשוט, יש מערכת סליקה ידנית ויש מערכת סליקה באינטרנט. במקרה הראשון מעבירים את הכרטיס פיזי, במקרה השני רושמים את הנתונים, המערכת קוראת אותם ובמידה ומתקבל אישור היא מוציאה קבלה, והעסקה מתבצעת. שירותי סליקה הם אחד הכלים החשובים ביותר עליהם מתבססים עסקים מודרניים, שכן בלעדיהם אי אפשר לבצע תשלום בכרטיס אשראי, הדרך העיקרית בה מתבצעים עסקאות בסדרי גודל שונים.

צריך לומר, מרבית הלקוחות יעדיפו לשלם באשראי, בין בגלל שזה הרבה יותר נוח להחזיק כרטיס אחד מאשר שטרות ומטבעות, בין בגלל שהחיוב של הכרטיס נעשה באופן מרוכז בתאריך מסוים, וכן בגלל שכך אפשר לחלק את הרכישה למספר תשלומים, אפשר לקבל הנחות שונות ועוד. עבור העסק זה אומר, שהוא חייב להתחבר אל מערכת של חברת סליקה, אצלה הוא יבצע שירותי סליקה, ויוכל לבצע עסקאות באשראי.

כאמור, שירותי סליקה אלו יכולים להתבצע באופן פיזי וכן באופן וירטואלי, דרך האינטרנט. שירותי סליקה באינטרנט כוללים בין היתר, גם שירותים שמתבצעים בחנויות וירטואליות, קרי כשלקוחות מעוניינים לבצע עסקאות של רכישת מוצרים ושירותים שונים דרך הרשת. כמו במקרים אחרים, גם כאן הכרטיס לא עובר באופן פיזי אלא דרך האינטרנט. צריך לומר שגם במקרה של ביצוע עסקאות טלפוניות, הרי ששירותי סליקה מתבצעים לא באופן פיזי.

חברת סליקה מצעה לעסק את המכשיר לביצוע הפעולה, וכן את האבטחה הנדרשת, בשביל שהם יוכלו לבצע את הסליקה מבלי שהמידע ידלוף החוצה. אחד הפחדים הגדולים ביותר של כל לקוח, ולמעשה של כל אחד הוא, שהמידע של כרטיסי אשראי אותם הוא מעביר, ידלוף החוצה ואנשים זרים יוכלו לעשות שימוש בכרטיסים שלו.

אם אתם מעוניינים לשמוע עוד על מערכת סליקה ובפרט על שירותי סליקה באינטרנט, אתם מוזמנים ליצור איתנו קשר. חברת דוקופוינט, עומדת לרשותכם ומציעה לכם שירותי סליקה ברמה הגבוהה ביותר שיש. פנו אלינו עוד היום ונשמח לספק לכם את המידע והכלים הנדרשים בנושא.